Reklama
 • Czwartek, 7 maja 2015 (08:00)

  To problem społeczny i demograficzny, z którym boryka się już co piąta para starająca się o dziecko. O tym, w jaki sposób można mu zaradzić, opowiada lek. med. Robert Gizler, specjalista ginekolog-położnik z kliniki leczenia niepłodności InviMed we Wrocławiu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 30 marca 2015 (12:05)

  Każdy mężczyzna myślący o założeniu rodziny i zdrowym potomstwie powinien zbadać nasienie. Ale nie tylko wtedy. Badanie nasienia powinno być dla każdego mężczyzny tak samo oczywiste, jak badanie krwi i moczu. A jednak aż 85 proc. dorosłych mężczyzn w Polsce nie widzi takiej potrzeby.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 19 listopada 2014 (11:05)

  1. Jak wynika z raportu pt. Płodna Polka aż 82 proc. rodaczek, które nie mają jeszcze dzieci, nigdy nie diagnozowało swojej płodności, przy czym ponad jedna czwarta z nich planuje ciążę dopiero po 30. roku życia. Tymczasem w jajnikach znajduje się określona ilość jajeczek przeznaczona na całe życie. Po ich wyczerpaniu kobieta nie będzie mogła zajść w ciążę, nawet jeśli wciąż miesiączkuje. 2. Lekarze ginekolodzy apelują do Polek, że warto skontrolować drożność swoich j

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 22 września 2014 (08:44)

  Brak dziecka to trudny i delikatny temat, zwłaszcza jeśli nie jest świadomym wyborem. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 20 czerwca 2014 (15:00)

  Badania nad płodnością w USA trwają od wielu lat. Naukowcy z Bostonu i Uniwersytetu Harvarda na ich podstawie podejrzewają, że odtłuszczanie nabiału ma wpływ na płodność kobiet. Prawdopodobnie wraz z tłuszczem (np. z mleka, sera) usuwa się także ważne dla płodności kobiety hormony. Natomiast w odtłuszczonym nabiale pozostają hormony męskie niesprzyjające dojrzewaniu jajeczka i zapłodnieniu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 12 maja 2014 (08:00)

  Szczęściary nawet nie wiedzą, o czym mowa. Po prostu pewnego dnia zobaczyły niebieskie paski w teście ciążowym. Dla innych te dwa paski są prawdziwym przedmiotem pożądania, wytęsknionym i niedostępnym. O tym, jak mądrze starać się o dziecko, z psycholog i psychoterapeutką Bogdą Pawelec rozmawia Magdalena Jankowska

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 28 marca 2014 (14:05)

  Lekarze alarmują, że dziś już co dziesiąta para może mieć problemy z płodnością. W ponad 40 proc. przypadków przyczyną kłopotów jest niepłodność męska. Dlatego właśnie mężczyźni powinni być zawsze badani jednocześnie ze swoimi partnerkami. Tym bardziej, że zdiagnozowanie problemów z płodnością u mężczyzny zazwyczaj jest nieco łatwiejsze niż u jego partnerki.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 5 grudnia 2013 (12:00)

  Taki test wykrywa w próbce moczu kobiety LH – hormon luteinizujący w stężeniu równym lub wyższym niż 40 mIU/ml. Jego poziom gwałtownie wzrasta w czasie owulacji. Zadaniem testu jest więc ustalenie dwóch najbardziej płodnych dni cyklu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 27 listopada 2013 (13:05)

  Poznamy historie sześciu par, które starają się o dziecko za pomocą metody in vitro.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 22 listopada 2013 (13:05)

  Chęć zostania matką to dla wielu kobiet najważniejsza kwestia w życiu. Ale nie wszystkie mogą mieć dzieci. Na szczęście dla kobiet, które urodziły się bez macicy lub straciły ją w wyniku choroby nowotworowej, pojawiła się nadzieja w postaci przeszczepu macicy. Przeciwskazaniem do takiego zabiegu jest aktywna choroba nowotworowa, np. rak szyjki macicy, oraz wszelkiego rodzaju zaburzenia w zakresie chorób metabolicznych, immunosupresja i choroby, które prowadzą do trwałych uszkod

  Czytaj więcej Komentarzy:0